مراسم بعدی هیئت

جزوات آموزشی

با فرزندان در اینترنت

کتاب «با فرزندان در اینترنت» به طور خلاصه و کاربردی به بررسی آسیب های استفاده لجلم گسیخته از اینترنت و شیوه مواجهه والدین با علاقه زیاد فرزندانشان به این فناوری جدید می پردازد. مطالعه این کتاب را به همه والدین دلسوز توصیه می کنیم.

روش های تربیتی – تعالی شخصیت

یکی از اصیل ترین، کاربردی ترین و بهترین روشهای تربیت، روش تعالی شخصیت است که در این گفتار به آن و مطالب جانبی آن در سه بخش می پردازیم.

چه عواملی در تربیت نسل مهدوی موثر اند؟

در این مقاله به عوامل موثر بر تربیت مهدوی اشاره شده است. از خانواده و دوستان گرفته تا تاثیری که محیط و حتی تغذیه بر این مساله خواهد داشت.

جزوه انتخاب رشته تحصیلی

انتخاب های ما نقش مهمی در زندگی مان ایفا می کنند و برخی از آنها همچون انتخاب دوست، رشته تحصیلی، شغل و همسر در سال هایی صورت می گیرد که تجربه اندکی داریم. این در حالی است که بیشتر این انتخاب ها سرنوشت سازند و گاه خطا در آنها پیامد های جبران ناپذیری در پی دارد.

نظرات علمای شیعه درباره کتاب المراجعات (اثری ماندگار از علامه شرف الدین)

المراجعات یکی از کتب شیعه ‌است که توسط سید عبدالحسین شرف الدین موسوی نوشته شده‌است. در سال ۱۳۳۱ هجری قمری، نویسنده کتاب به مصر رفته و با شیخ سلیم بشری، رییس دانشگاه الازهر دیدار می‌کند. این دیدار باعث مباحثه آن دو در حول اعتقادات شیعه و سنی می‌شود که به صورت نامه ادامه پیدا می‌کند و این نامه ها در کتاب المراجعات جمع‌ آوری شده ‌است. آنچه زیبایی این کتاب را دوچندان کرده ...

اهداف تربیتی اسلام

همان طور که می‌دانیم دین مقدس اسلام دارای برنامه ای هدف دار می‌باشد. در هر زمینه ای که برنامه ای برای انسان گذاشته است، همه بر اساس مصلحت و حکمت خاصی می‌باشد. در زمینه‌ی تربیت هم دین مقدس اسلام اهدافی را در نظر گرفته، که در ذیل به توضیح هر یک از اهداف خواهیم پرداخت.

فرمول رهایی (کتاب خصوصی پسران)

این کتاب حاوی روشی فوق العاده مؤثّر برای ترک خودارضایی (استمنا،) است.همراهی گام به گام با این روش کاربردی، فرد را به رهایی از این کار می رساند؛ حتی اگر تا حد زیادی به آن عادت کرده باشد.

کلیدهای رفتار با نوجوانان

این کتاب شامل توصیه هایی در مورد نحوه برخورد با رفتارهای ویژه نوجوانان و مشکلات آنهاست. شما در این کتاب با رفتارهایی که معمولا از جانب والدین مورد غفلت قرار می گیرد آشنا خواهید شد و نحوه برقراری ارتباطی نزدیک و مؤثر با فرزندتان را خواهید آموخت.