معرفی کتاب/ رویای نیمه شب

کتاب رویای نیمه شب یکی از کتاب های مورد توجه نسل جدی است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم. خلاصه کتاب برگرفته از فرهنگ نیوز: دو کارکتر اصلی این داستان عبارتند از هاشم نوه ابو نعیم زرگر، تاجر بزرگ جواهرات در حله که سنی مذهب است و عاشق ریحانه ،دختر شخصیت دوم داستان […]

کتاب رویای نیمه شب یکی از کتاب های مورد توجه نسل جدی است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

خلاصه کتاب برگرفته از فرهنگ نیوز:

دو کارکتر اصلی این داستان عبارتند از هاشم نوه ابو نعیم زرگر، تاجر بزرگ جواهرات در حله که سنی مذهب است و عاشق ریحانه ،دختر شخصیت دوم داستان یعنی ابو راجح حمامی که از شیعیان مخلص و دانای اهل‌بیت(علیهم السلام) است می‌شود؛ اما به خاطر اختلاف مذهب جرأت ابراز عشق خود را ندارد؛ او می‌داند به خاطر شکافی که مذهب بین او و معشوقه اش به وجود آورده است هرگز امکان رسیدن به ریحانه برایش وجود ندارد و از دو طرف با مخالف مواجه خواهد شد.

در این بین حاکم حله که شخصی ناصبی است، سعی می‌کند با سرکوب شیعیان و ایجاد نفرت در بین طوائف سنی و شیعه نسبت به یکدیگر، جایگاه خود را محکم نماید؛ اما سعه صدر مردم حله تا حد زیادی از این فتنه جلو گیری می‌نماید. تا آنکه در سیر دستگیری شیعیان نوبت به ابو راجح حمامی می‌رسد و بعد از اتفاقاتی که می افتد ابو راجح در یک قدمی مرگ نجات یافته اما به خاطر شدت جراحات امیدی به زنده ماند او نمی‌رود؛ در این زمان اصلی ترین اتفاق داستان یعنی  تشرف ابو راجح حمامی به محضر امام زمان(عج) است رخ می‌دهد. تشرفی که باعث دگر گونی اعتقادی در حله شده و باعث میگردد تا مردم با دیدن کرامتی شگفت انگیز از امام غایب شیعیان به سمت مکتب تشیع گرایش پیدا نمایند.

بدیهی است که این اتفاق فقط در بستر زندگی مسالمت آمیز و در فضای به دور از جدل خواهد افتاد و الا در فضای متشنج و در زمانی که افراد به توهین به مقدسات و تکفیر یکدیگر روی آورده اند حتی اگر معجزه هم آورده شود بی اثر خواهد بود .

نظر یکی از علاقمندان این کتاب (صابر دلاوری):

شاید برای نسل امروز حرف زدن درباره ی داستان های تاریخی واقعی و ماجرای مذهبی نسبت به نسل گذشته خیلی سخت تر می باشد به همین دلیل است ماجرای این کتاب به زبان جوان امروز می تواند نشانه ی توانایی و قدرت نویسنده در داستان نویسی باشد.

رویای نیمه شب ماجرای دلدادگی جوان پاک سیرت از اهل سنت به دختری شیعه مذهب است که در راه رسیدن به این دختر با موانع و اتفاقات تلخ و شیرین بسیار جالبی مواجه می شود .

داستانی که در کنار جاذبه های فراواني که دارد به خوبی به یک رویدادهای تاریخی و مذهبی اشاره مي کند.

جذابیت قلم نویسنده به مخاطب را دچار خود کرده و تا انتهای داستان با خود هم می سازد.

البته این را اشاره کنم که این کتاب به قلم مظفر سالاری است و در چهارمین دوره ی مسابقه کتاب و زندگی نیز معرفی شده است .

رمان رویای نیمه شب توسط انتشارات کتابستان معرفت در چاپی متفاوت به بازار مطالعه عرضه شده است.

برای خرید اینترنتی کتاب  اینجا کلیک کنید.

برای شرکت در مسابقه این کتاب و جویا شدن از اخبار های مربوط به آن اینجا کلیک کنید.

0
Print Friendly
دکمه اشتراک گذاری تلگرام

One Response to “معرفی کتاب/ رویای نیمه شب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. Tibbie گفت:

    Fire and Ice by Robert Frost is my very favorite poem (it was unfortunately butchered by Kristen Stewart in Eclipse) so I would certainly include it in the very bewt1booksorm!858 AT hotmail DOT com

    0

مراسم بعدی هیئت