مجله گل آقا

نامه رهبر معظم انقلاب درباره مجله گل آقا. در پی انتشار مجله گل آقا توسط کیومرث صابری فومنی که وی را بنیان‌گذار طنز متعهد به انقلاب می دانند، ایشان نامه‌ای به رهبری نوشت و از ایشان درخواست رهنمود کرد. حضرت آیت الله خامنه‌ای به نامه وی چنین پاسخ دادند: «بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم. خدا را شکر که این […]

نامه رهبر معظم انقلاب درباره مجله گل آقا.
512505_747
در پی انتشار مجله گل آقا توسط کیومرث صابری فومنی که وی را بنیان‌گذار طنز متعهد به انقلاب می دانند، ایشان نامه‌ای به رهبری نوشت و از ایشان درخواست رهنمود کرد. حضرت آیت الله خامنه‌ای به نامه وی چنین پاسخ دادند:

139502111102068447607754

«بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم.
خدا را شکر که این طنز شیرین و پُرمغز، به دوره‌ى جلد شده‌ى یک‌ساله رسید و آزمونى از یک اقدام موفق در یک خلأ فرهنگى و هنرى را در برابر چشم همه‌ى کسانى که براى شروع کارهاى لازم، تردیدها را بر تصمیمها غلبه مى‌دهند، گذاشت. ادعا نمى‌کنم که کار شما کامل و بى‌عیب است؛ اما با ملاحظه‌ى اجمالى شماره‌هاى «گل‌آقا»، امید هرچه بهتر شدن و کاملتر شدن آن را دارم. طنز صادق و دلسوزانه باید همه‌ى نقاط معیوب، بخصوص آنها را که کمتر به چشم مى‌آیند و آنها که بیشتر به علم و اطلاع همگان از آن نیاز هست، هنرمندانه ببیند و بنمایاند. امروز جامعه و نظام انقلابى ما با دشمنانى روبه‌روست که همه‌ى ابزارهاى محسوس و نامحسوس را براى ضربه زدن و جریحه‌دار کردن مردم و نظام و انقلاب به کار مى‌برند. براى آگاه کردن ذهن مردم از خدعه‌ى دشمن، چه وسیله‌یى از طنز هنرمندانه و شیرین و زیرکانه، بهتر و کارى‌تر؟ ان‌شاءاللَّه شما و همکارانتان موفق باشید. سیّد على خامنه‌اى. ۲۷/۰۴/۷۰٫» (۱۳۷۰ ش)
لینک منبع؛تسنیم
139301311307133572567924

0
Print Friendly
دکمه اشتراک گذاری تلگرام

One Response to “مجله گل آقا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. Early گفت:

    Heck yeah bayb-ee keep them coming!

    0

مراسم بعدی هیئت