نامه شهید “بهنام جلالیان”

بسم الله الرحمن الرحيم و لا تقولو لمن يقتل في سبيله امواتا بل احياء و لا يكن لا يشعرون ملتي كه شهادت براي او سعادت است پيروز است (امام خميني) قصد نداشتم وصيت نامه بنويسم اما مسئوليت شرعي اقتضا كرد كه قلم بدست بگير و چند جمله اي ناقابل بنويسم و ببخشيد مرا كه مزاحم […]

بسم الله الرحمن الرحيم

و لا تقولو لمن يقتل في سبيله امواتا بل احياء و لا يكن لا يشعرون

ملتي كه شهادت براي او سعادت است پيروز است (امام خميني)

قصد نداشتم وصيت نامه بنويسم اما مسئوليت شرعي اقتضا كرد كه قلم بدست بگير و چند جمله اي ناقابل بنويسم و ببخشيد مرا كه مزاحم مي شوم.

به نام خداي شهيدان. به نام خداي مجاهدان و به نام آنكه ما را مي آفريند و مي ميراند. با درود و سلام به رهبر كبير انقلاب اسلامي اين پير روشن ضمير و پيكار گر در صحنه هاي نبرد حق عليه باطل و سلام بر مجاهدان, اين اسطوره هاي مقاومت و ايثار گران في سبيله ا… سلام به آناني كه همچون شير غران بر خصم دون حمله برده و خاك پاك را از ذلت و زبوني نجات بخشيدند و نهال آزادي و جمهوري اسلامي را در سراسر گيتي كاشتند و درود بر شما امت غيور و شهيد پرور سخن را شروع مي كنيم.

آري چرا جبهه آمدم و چطور شد كه روانه جبهه شد و شيطان بزرگ پس از پيروزي اسلامي دست به حمله زد كه انقلاب را از حركت باز دارد, حمله نظامي يا محاصره اقتصادي كرد, جنگ سرد تبليغاتي انجام داد اما به حول قوه الهي همه آنها دفع شد و سرانجام تصميم گرفتند جنگي ناخواسته با ايران بوجود آورند و عراق اين مزدور حلقه به گوش با كمك مزدوران منطقه و شيطان بزرگ با تمام قوا حمله كرد و خاك پاك ميهن اسلامي را مورد تجاوز قرار داد و آري اي برادران چه جنايتهايي كه انجام ندادند كه حتماً در زمان امام حسين (ع) نظير ندارد به هر حال چگونه مي توانستيم اين همه غارتگري و خيانت را ببينم, چگونه مي توانستيم ساكت بمانيم و بي تفاوت باشيم و در خانه به زندگي ذلت ادامه دهيم درحالي كه به نداي هل من ناصر ينصرني امام را شنيدم اين نداي حسين عليه السلام را بپا داشتم, آري مرگ سرخ با عزت بهتر است از زندگي ذلت بار, بنابراين بر حسب وظيفه شرعي راه جبهه را در پيش گرفتم و روانه جبهه شدم تا با كفار بجنگم… و اما پدرم كه چون سيلي خروشي, پدرم در راه اسلام بكوش, مي خواهم كه شما مرا حلال كنيد و مرا ببخشيد ,اگر شما را ناراحت كرده ام طلب آمرزش مي كنم و زحمات شما را هرگز فراموش نخواهم كرد.

واما مادرم, چون كوه استوار باش مادرم زينب و از پيام خونين مرا به تمامي نسلها در تمامي اعصار برسان, مادرم مي خواهم آنقدر صبور باشي كه رگهاي گلويم را ببوسي مادرم در شهادتم گريه نكن زيرا با گريه ات دشمن را شاد خواهي كرد. مي خواهم بر لبانت تبسم نقش ببندد كه با اين كارت ضربه اي بزرگ بر دشمن مي زني. مادرم خوشحال باش كه فرزندت را به قربانگاه فرستادي زيرا راهي كه انتخاب كرده ام همانا في سبيل ا… است و اما مادرم آن بي خوابي هاي تو را در آن نيمه شب فراموش نخواهم كرد آن زحمات تو را فراموش نخواهم كرد. بنابراين مادرم حلالم كن زيرا سخت به عفو شما نياز دارم پس اگر اشتباهاتي و ناراحتي برايت درست كرده ام مرا ببخش و حلالم كن و اگر خواستي گريه بكني بگو تا روضه امام حسين (ع) را برايت بخوانند تا براي او بگريي كه هر چه داريم از حسين (ع) داريم. مادرم دعا كن كه شهادتم مورد قبول خدا قرار گيرد.

پدر و مادرم آخرين وصيت من به شما : مي خواهم موقعي كه خبر شهادت مرا شنيديد خدا را شكر كنيدكه فرزندتان شهيد شد و از خدا بخواهيد اين هديه ناقابلتان را قبول كند و اصلاً ناراحت نشويد كه فرزندتان شهيد شد, زيرا مگر من بهتر از علي اكبر هستم كه او به ميدان رفت و شهيد شد.

خداوندا صبر عاجل به پدر و مادرم عنايت فرما

واما شما اي برادرم در كارهايت خدا را فراموش مكن واز شما طلب مغفرت مي كنم از شما مي خواهم كه مرا ببخشيد واگر شما را اذيت كردم حلالم كنيد و اما خواهرانم به همراه مادر زينب وار صبور و شكيبا باشيد. در حفظ حجابتان بكوشيد چون حجاب شما كوبنده تر از خون سرخ من است و با اين كارتان خنجري بر قلب دشمن فرود مي آوريد و از شما طلب مغفرت مي كنم اگر اشتباهاتي نسبت به شما انجام داده ام مرا ببخشيد و حلالم كنيد.

و اي ملت دلاور به عنوان يك شهيد گواهي بر صدق في سبيل ا… با شما سخني دارم امام را تنها نگذاريد در نمازهايتان امام را دعا كنيد و زمينه را براي انقلاب مهدي فراهم سازيد و وحدتتان را حفظ كنيد.

واما دوستانم دست از اطاعت امام برنداريد اوقات خود را بيهوده تلف نكنيد و همواره مطالعه كنيد و بدين وسيله اسلام عزيز را بشناسيد و بشناسانيد . نماز جمعه و جماعت را فراموش نكنيد از همه شما التماس دعا دارم. اميدوارم يكايك شما مرا حلال كنيد.

شب اول قبر مرا تنها نگذاريد.

از همه شما پوزش مي طلبم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

۶۵/۳/۱۶

 

 

 

0
Print Friendly
دکمه اشتراک گذاری تلگرام

0 Responses to “نامه شهید “بهنام جلالیان””

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مراسم بعدی هیئت