به مناسبت سالروز عملیات مرصاد “زندگینامه خلبان شهید حسین فرزانه”

خلبان شهید ٬ حسین فرزانه ٬ در دوم شهریور ماه سال ۱۳۳۱ در روستای وردوم شهرستان ماسال ٬ در خانواده ای متدین و کشاورز دیده به جهان گشود . وی دوران تحصیلی خود را با تحمل تمام کمبود ها ٬ تا مقطع دیپلم در زادگاهش به پایان برد . در دوران انقلاب اسلامی وی از […]

خلبان شهید ٬ حسین فرزانه ٬ در دوم شهریور ماه سال ۱۳۳۱ در روستای وردوم شهرستان ماسال ٬ در خانواده ای متدین و کشاورز دیده به جهان گشود . وی دوران تحصیلی خود را با تحمل تمام کمبود ها ٬ تا مقطع دیپلم در زادگاهش به پایان برد . در دوران انقلاب اسلامی وی از فعالین پر شور در عرصه ی سیاسی اجتماعی بود . پس از پیروزی انقلاب به استخدام ارتش جمهوری اسلامی در آمد و به عنوان خلبان هوانیروز در باختران به انجام وظیفه پرداخت . وی در طول حضورش با تلاش های وافر از خود حماسه های ماندگاری در آن منطقه به یادگار گذاشت .

شهید فرزانه با حسن خلق و رفتار شایسته به عنوان مسئول سیاسی عقیدتی پادگان هوانیروز به انجام وظائف محوله خود می پرداخت . وی پس از یک سال خدمات قابل قبول ٬ به عنوان مسئول شرکت تعاونی شهرک هوانیروز باختران ٬ منصوب و به انجام ماموریت های خود همت می گماشت و در این راه ٬ بدون هیچ گونه چشم داشت مادی ٬ به کار می پرداخت . شهید با عشق به ائمه ی اطهار ( علیه السلام ) به دنبال عرفان الهی و تزکیه ی نفس ٬ گام بر می داشت و با حضور در مسجد و تکایا ٬ لحظه ای از یاد خداوند غافل نمی شد . با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه کشور ٬ شهید فرزانه با داشتن چهار فرزند و سرپرستی خانواده با لبیک به پیر و مراد خود در مناطق غربی کشور حضور یافته و به مقابله با دشمنان داخلی و خارجی می پرداخت . شهید ٬ همانند نامش متین و فرزانه بود و در تمام امورات زندگی ٬ در پی رضایت حضرت باری تعالی بود و در دستگیری از مستمندان لحظه ای غفلت نمی نمود . وی عاشق مکتب حضرت روح الله ( ره ) بود و در پی فرمان فرامین رهبرش ٬ لحظه ای کوتاهی نمی نمود و سر انجام این طائر آسمانی ٬ پس از سال ها رزم بی امان در مقابل دشمنان اسلام در تاریخ ۳۱/۴/۱۳۶۷ در جبهه ی سر پل ذهاب ٬ بر اثر تک مذبوحانه ی رژیم بعث عراق ٬ شهد شیرین شهادت را نوشید و به آسمانیان پیوست .

                                                                           روحش شاد و یادش گرامی

0
Print Friendly
دکمه اشتراک گذاری تلگرام

0 Responses to “به مناسبت سالروز عملیات مرصاد “زندگینامه خلبان شهید حسین فرزانه””

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مراسم بعدی هیئت