search Icon
معرفی هیئت

به نام خدا

ما معتقدیم كه این دوران، دوران اسلام و دوران غلبه‌ی ارزشهای الهی و معنوی است و این دوران، دوران‌ امام‌ خمینی است و إنشاء اللّه نسلهای جوان ما این آینده را خواهند دید.
امام خامنه ای(مدظله) ۱۴/۳/۱۳۷۰

نوشتم اول خط بسمه‌ تعالی سر
بلندمرتبه پیکر، بلندبالا سر
قسم به معنی «لا یمکن الفرار از عشق»
که پر شده است جهان از حسین سرتاسر
دلم هوای حرم کرده است می‌دانی
دلم هوای دو رکعت نماز بالا سر
سیدحیدرضابرقعی
هیئت محبین ولایت شهرستان ماسال
در سال ۱۳۷۸ بطور رسمی تأسیس گردید. حال آنکه فعالیت های خود را در قالب مراسم ها و مناسبت های مذهبی بصورت خانگی و در پایگاه هایی همچون مسجد و بسیج از سال ها قبل آغاز کرده بود. اما گام آغازین هیئت به صورت تشکیلاتی و با نام محبین ولایت رسماً در سال ۱۳۷۸ هجری شمسی و با برگزاری جشنی خانگی مصادف با عید سعید غدیر برداشته شد. هیئت محبین ولایت شهرستان ماسال متولد شد.
خادمین و گردانندگان هیئت از همان ابتدا جوانان و نوجوانان نسل سومی شهرستان بودند که دل به دریا زده و برای اولین بار مجموعه ای را راه اندازی کرده بودند که با سبک و سیاقی نو فعالیت می کرد و تلاش می نمود تا خط فکری و سیره عملی خود را از منویات مقام معظم رهبری(مدظله) استخراج کرده و با الگوبرداری از هیئت های مذهبیِ موفق و شناسنامه دار کشور، در حال و هوای مذهبی شهر تحول ایجاد نماید.
هیئت از ابتدا با انتخاب نام ولایت برای خود، خط مشی و راهِ پیشِ روی خود را روشن نمود. پیگیری شعارهای معمار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)؛ اطاعت محض از فرامین مقام عظمای ولایت و پیگیری رهنمودهای ایشان و تلاش در جهت زنده نگه داشتن یاد و راه شهدا.
سال های اول با همکاری ادارات و مسئولین محترم شهر تکیه هایی از جنس چادر و با مشقت زیاد، در سرما و گرما ایجاد می شد و مراسمات با استقبال چشم گیر – و شاید دور از انتظار بچه های هیئت – برگزار می گردید. برخی از مراسمات نیز بصورت خانگی اجرا می شد. این روند طی سالیان ادامه داشت تا اینکه با توکل به خدا و با یاری پیشکسوتان شهر، که همرزمان شهدا بودند و یاوران امام(ره)و انقلاب و با کمک های مردم شریف و خیّر شهر، حرکتی جهادی در راستای احداث حسینیه آغاز شد. این مکان مقدس از همان بدو امر، به احترام خون پربرکت مردان عاشورایی شهر – همانان که زندگان جاویدان تاریخند – نام پرافتخارِ حسنیه شهدا به خود گرفت.
هیئت دارای سیزده عضو مؤسس است که با برگزاری انتخابات از بین اعضای مؤسس، پنج نفر به عنوان عضو هیئت امنا(هیئت مدیره) برای مدت سه سال برگزیده می شوند. هیئت امنا با انتخای یک نفر به عنوان مسئول هیئت اجرای تمامی امورات هیئت را مدیریت می کند. لازم به ذکر است که تمامی امورات بر مبنای اساسنامه هیئت که به تصویب اعضای مؤسس رسیده است بصورت کاملاً تشکیلاتی و منظم و البته با روح حاکم هیئتی پیگیری می شود. چند سالی است که در ابتدای هر سال برنامه ها و مناسبت های سال جاری بصورت یک برنامه مدون و با زمان بندی از پیش تعیین شده در اختیار اعضا قرار می گیرد. پویایی هر مجموعه ی مردم نهاد به حضور پرشور افراد وابسته است؛ هیئت نیز از این حیث جایگاه خوبی داشته و از اقبال خوبی نزد مردم شهر برخوردار است. برنامه هفتگی هیئت هم شبهای جمعه همراه با اقامه نماز جماعت مغرب برگزار می شود.
اما . . .
بی شک جهان در انتظار است، شواهد حاکی از بروز اتفاقی بس بزرگ است؛ ما معتقدیم امروز جهان عرصه جهاد است، ما سربازان جبهه فرهنگی آن و هر مجموعه ای چون هیئت سنگری از سنگرهای پرشمار آن.
از میان رفتن فواصل مکانی و زمانی و پدیده ی دهکده جهانی، به واسطه پیشرفت پرشتاب تکنولوژی و ظهور فضای مجازی، عرصه ای نو را در زندگی بشر رقم زده است. عرصه ای نو که ره آورد آن میدان کارزاری دیگر است.
ما نیز حضور در این جبهه را بر خود فرض دانستیم و با تشکیل سنگری دیگر به جمع بی شمار سنگرهای جهاد آخرالزمانی خود پیوستیم، تا باشد که سربازانی هرچند کوچک امّا خدمتگزار در رکاب امام منصورمان(عج) باشیم.

ومن الله توفیق
هیئت محبین ولایت شهرستان ماسال

0
مراسم بعدی هیئت